Jak nastavit ASIC miner?

Jelikož jsou minery, na rozdíl od grafických karet, stavěny pouze na těžbu, uživatelské rozhraní je velmi intuitivní. Celý proces je jednoduchý a zabere vám pouze pár minut. 

Jak nastavit ASIC miner?

Jak nastavit ASIC miner?

 • Jak na nastavení mineru? Váš ASIC pro vás v případě zájmu rádi nastavíme a vše vysvětlíme. Není to ale žádná věda. Zapojení a připojení k poolu zvládne prakticky kdokoli.

1) Balení

 • Miner posíláme v krabici s pěnovými výztuhami a antistatickým obalem. V balení dále najdete ethernetový kabel, dva zdrojové kabely a protiprachový filtr.

2) Zapojení kabelů

 • Na připojení budete potřebovat pouze přístup k routeru a k zásuvce. Jednoduše připojte zdrojové kabely do nejbližší zásuvky a ethernetový kabel na vrchní stranu mineru a do vašeho routeru. Těžba není nijak náročná na internetové připojení. Bude vám stačit základní internetové připojení, které máte doma.

3) IP adresa

 • Další krok je získání IP adresy vašeho mineru. Na to doporučujeme program Advanced IP Scanner. Jakmile budete mít spuštěný tento program, ujistěte se, že je váš počítač připojený ke stejnému routeru (klidně přes wifi) a klikněte na tlačítko „Skenovat“. V seznamu by se měl objevit váš miner. Zkopírujte jeho IP adresu (ve formátu například 192.168.0.100) a zkopírujte ji do vašeho internetového prohlížeče.

4) Heslo

 • Ve vašem prohlížeči by se nyní měla objevit kolonka pro heslo a uživatelské jméno.
VýrobceUsernameHeslo
Bitmain (Antminer)/Canaan (Avalon)rootroot
IceRiveradmin12345678
Whatsminer/Innosiliconadminadmin
iBeLinkiBeLinkiBeLink
Goldshelladmin123456789


5) Seznámení s uživatelským rozhraním

Nyní se nacházíte v uživatelském rozhraní vašeho mineru. Každý výrobce má trochu mé rozhraní, ale v zásadě jsou si všechny velmi podobné. V případě Antminerů byste měli vidět:

 • „Dashboard“ (aktuální statistiky těžby – hashrate jednotlivých desek, rychlost větráků…)
 • „Settings“ (nastavení peněženky a poolu)
 • „IP Setting“ (nastavení sítě – zde můžete v případě zájmu změnit z DHCP na neproměnlivou Statickou IP adresu)
 • „System“ (změna hesla, upgrade firmwaru)


6) Nastavení poolu a peněženky

 • Nás bude zajímat především „Settings“. Do první kolonky budeme vyplňovat url adresu zvoleného poolu a do druhé vaši peněženku, nebo uživatelské jméno na daném poolu (záleží na tom, na jakém poolu budete těžit - informace k připojení najdete přímo na webových stránkách vámi zvoleného mining poolu). Heslo není povinné. Další dva řádky slouží pro záložní pooly v případě výpadku toho primárního. Pokud těžíte altcoiny a máte zájem o výplatu v Bitcoinu, doporučujeme NiceHash.com, nebo 2miners.com. Více o tom, jak fungují mining pooly najdete v článku "Vše, co potřebujete vědět o mining poolech."
 • Miner by měl do pár minut naběhnout a začít těžit. Miner lze monitorovat přímo v uživatelském rozhraní, ale základní data jako průměrný hashrate a výplaty lze sledovat přímo na stránkách/mobilní aplikaci mining poolu.