Antminer Z15 Pro

Antminer Z15 Pro
zcash840 Ksol/s
 • Antminer Z15 Pro
 • Antminer Z15 Pro
 • Antminer Z15 Pro
 • Antminer Z15 Pro

Antminer Z15 Pro od společnosti Bitmain na těžbu kryptoměny Zcash (algoritmus Equihash) s výkonem 840 KSol/s při spotřebě 2650 W.

Kategorie

Výrobce:Bitmain
zboží je neprodejné
Výrobce Bitmain
Algoritmus Equihash
Hashrate (Ksol/s) 840
Spotřeba (W) 2650
Efektivita (W/Ksol) 3,15

Bitmain Antminer Z15 Pro

Antminer Z15 Pro, představený v červnu 2023, je aktuálně nejvýkonnější, a s efektivitou 3,15 W/KSol zároveň nejefektivnější, ASIC miner na těžbu algoritmu Equihash. V porovnání s předchozím nejvýkonnějším minerem na tento algoritmus (Antminer Z15) nabízí verze Pro dvojnásobný výkon.

Široký výběr těžitelných coinů

Velkou výhodou těžby Equihash je možnost přepínat mezi několika různými coiny (například Zcash, Horizen, Pirate Chain). Všechny zmiňované coiny aktuálně nabízí skoro identickou ziskovost. Jako těžař tedy můžete využít situace, kdy jeden z coinů vyroste na ceně a přepnout na aktuálně nejvýhodnější možnost.

Technické parametry mineru

O chlazení se starají dva větráky na přední straně, které do mineru nasávají studený vzduch a dva větráky na zadní straně, které odvádějí, teď již teplý vzduch, zase pryč. Výrobce Bitmain dává k mineru záruku 6 měsíců. Balení obsahuje Antminer Z15 Pro; ethernetový kabel na připojení k síti; dva zdrojové kabely a filtrační mřížku, která zamezí usazování prachu na těžebních čipech a prodlouží tak jeho životnost. Rozměry a váha zařízení jsou – 24.5x13.25x29 (16.95 kg).

Zcash halving

Příští halving u největšího coinu na algoritmu Equihash, Zcash, (pravidelné snížování odměny za vytěžený blok – u ZEC o 50 % jednou za čtyři roky) je naplánován na rok 2024. Po halvingu těžařům doporučujeme přesun na těžbu jiné kryptoměny (Horizen, Pirate Chain, Komodo...).

Doporučené mining pooly

Na těžbu algoritmu Equihash doporučujeme pool Nicehash.com, který těží nejprofitabilnější dostupný coin a vyplácí těžaře v Bitcoinu. Jak na první spuštění a nastavení? Vše potřebné zjistíte v záložce vše o těžbě.

Odhlučnění mineru

K mineru je možné přikoupit Silent box, který dokáže snížit hlučnost z 75 dB na úroveň, kdy můžete miner bez problémů provozovat z pohodlí domova. Turbína zajistí optimálnější chlazení než v případě standardních větráků, což sníží spotřebu elektřiny a prodlouží životnost mineru. Box navíc dodáváme se sadou nástavců a trubic, která umožňuje vyvádět teplý vzduch přímo z mineru a využívat tak zbytkové teplo na vytápění vašeho domova. Toto řešení tak dává domácí těžbě kryptoměn úplně nový rozměr, protože vám ušetří tisíce korun ročně na nákladech za topení. Další výhodou je chytrá aplikace, pomocí které můžete ovládat základní nastavení boxu. Samozřejmostí jsou také čipy, které vypnou miner v případě přehřátí nebo při poruše větráků.

Miner hosting

Těžba kryptoměn v České republice dává smysl hlavně při přístupu k levné elektřině (například z přebytkové energie z fotovoltaické elektrárny) nebo při těžbě společně s využitím přebytkového tepla na vytápění vašeho domova. V případě, že nemáte přístup ke zdroji levné elektrické energie, doporučujeme využít hostingu v datacentru v Kanadě. Cena elektřiny je pouze $0.09/kWh, takže s námi na provozu mineru můžete ušetřit několik desítek tisíc korun ročně. Postaráme se o nákup, dopravu, proclení, první spuštění a nastavení a pravidelnou údržbu vašeho mineru. Na vás je tak v podstatě jen výběr mineru. 

Související zboží

 • Silent box
  Silent box

  Odhlučňovací box dokáže vyřešit vaše problémy spojené s těžbou kryptoměn v domacím prostředí.

  17 990 Kč
  bez DPH
  Detail
  Silent box