Antminer S19

Antminer S19
bitcoin95 Th/s
 • Antminer S19
 • Antminer S19
 • Antminer S19
 • Antminer S19

Antminer S19 od společnosti Bitmain na těžbu kryptoměny Bitcoin (algoritmus SHA-256) s výkonem až 95 Th/s při spotřebě 3250 W.

Kategorie

Výrobce:Bitmain
zboží je neprodejné
Výrobce Bitmain
Agoritmus SHA-256
Hashrate (Th/s) 95
Spotřeba (W) 3250
Efektivita (W/Th) 34,2

Antminer S19

Antminer S19, představený v květnu 2020, je nejlevnější miner nejnovější generace na těžbu Bitcoinu od společnosti Bitmain. Na trhu již existují efektivnější stroje (S19XP, Whatsminer M50...), ale S19 vše kompenzuje svým výborným poměrem cena/výkon. Tento miner tak může být dobrým vstupem do těžby kryptoměn pro nové těžaře, kteří do těžby nechtějí investovat stovky tisíc korun.

Technické parametry

O chlazení se starají dva větráky na přední straně, které do mineru nasávají studený vzduch a dva větráky na zadní straně, které odvádějí, teď již teplý vzduch, zase pryč. Výrobce Bitmain dává k mineru záruku 12 měsíců. Balení obsahuje Antminer S19; ethernetový kabel na připojení k síti; dva zdrojové kabely a filtrační mřížku, která zamezí usazování prachu na těžebních čipech a prodlouží tak jeho životnost. Rozměry a váha zařízení jsou – 40x19.5x29 (14.5 kg).

Overclock

Další výhodou S19 je možnost instalace nového firmwaru a následného overclocku (zvýšení výkonu mineru za použití většího množství elektřiny) nebo underclocku (snížení výkonu, snížení spotřeby, lepší efektivita). Do mineru pro vás v případě zájmu nainstalujeme nový firmaware a o vše se postaráme.

Dostupné varianty

S19 je dostupný ve verzích 82 Th/s, 86 Th/s, 90 Th/s a 95 Th/s. Doporučujeme vybrat verzi, která aktuálně nabízí nejlepší poměr cena/výkon (poměr Kč/1 Th). Pro radu s výběrem se můžete obrátit na náš email info@coin-factory.cz.

Bitcoin halving

Příští halving (snížení odměny za vytěžený blok, u BTC o 50% jednou za čtyři roky) je naplánován na duben 2024. Doporučujeme poohlédnout se také za modely jako třeba S19j Pro+ nebo S19XP a zvážit nákup mineru s efektivnějšími čipy.

Doporučené mining pooly

Na těžbu Bitcoinu doporučujeme pooly Nicehash.com, český pool Braiins.com nebo Antpool.com. Jak na první spuštění a nastavení? Vše potřebné zjistíte v záložce vše o těžbě.

Odhlučnění

K mineru je možné přikoupit Silent box, který dokáže snížit hlučnost z 75 dB na úroveň, kdy můžete miner bez problémů provozovat z pohodlí domova. Turbína zajistí optimálnější chlazení než v případě standardních větráků, což sníží spotřebu elektřiny a prodlouží životnost mineru. Box navíc dodáváme se sadou nástavců a trubic, která umožňuje vyvádět teplý vzduch přímo z mineru a využívat tak zbytkové teplo na vytápění vašeho domova. Toto řešení tak dává domácí těžbě kryptoměn úplně nový rozměr, protože vám ušetří tisíce korun ročně na nákladech za topení. Další výhodou je chytrá aplikace, pomocí které můžete ovládat základní nastavení boxu. Samozřejmostí jsou také čipy, které vypnou miner v případě přehřátí nebo při poruše větráků. 

Hosting

Těžba v České republice dává smysl hlavně při přístupu k levné elektřině (například z přebytkové energie z fotovoltaické elektrárny) nebo při těžbě společně s využitím přebytkového tepla na vytápění vašeho domova. V případě, že nemáte přístup ke zdroji levné elektrické energie, doporučujeme využít hostingu v profi datacentru v Kanadě. Cena elektřiny je pouze 1.95 Kč/kWh, takže s námi na provozu mineru můžete ušetřit několik desítek tisíc korun ročně. Postaráme se o nákup, dopravu, proclení, první spuštění a nastavení a pravidelnou údržbu vašeho mineru. Na vás je tak v podstatě jen výběr mineru. 

Související zboží

 • Silent box
  Silent box

  Odhlučňovací box dokáže vyřešit vaše problémy spojené s těžbou kryptoměn v domacím prostředí.

  17 990 Kč
  bez DPH
  Detail
  Silent box