Antminer L9

Antminer L9
Novinka
lite-doge-coin16000 Gh/s
  • Antminer L9
  • Antminer L9
  • Antminer L9
  • Antminer L9

Nový Antminer L9 od společnosti Bitmain na těžbu kryptoměn Litecoin+Dogecoin (algoritmus Scrypt) s výkonem až 17,6 Gh/s při spotřebě 3360 W.

Předobjednávka - dodání v srpnu

Kategorie

Výkon:16 Gh/s
Výrobce:Bitmain
Dostupnost:do 30 dnů
309 990,00 Kč
375 087,90 Kč s DPH
Našel si lepší cenu?
Výrobce Bitmain
Algoritmus Scrypt
Hashrate (Gh/s) 16
Spotřeba (W) 3360
Efektivita (W/Gh) 203

Bitmain Antminer L9

Antminer L9, představený v červnu 2024, je nejvýkonnější, a s efektivitou 0,185 W/Gh zároveň nejefektivnější, ASIC miner na těžbu Litecoinu a Dogecoinu. Ve srovnání s předchozím (Antminer L7) nabízí L9 skoro až dvojnásobný výkon. Jednou z výhod těžby algoritmu Scrypt je možnost duální těžby kryptoměny Litecoin a Dogecoin. Miner jednoduše nastavíte na těžbu LTC a automaticky dostáváte odměnu i za těžbu DOGE.

Technické parametry mineru

O chlazení se starají dva větráky na přední straně, které do mineru nasávají studený vzduch a dva větráky na zadní straně, které odvádějí, teď již teplý vzduch, zase pryč. Výrobce Bitmain dává k mineru záruku 6 měsíců. Balení obsahuje Antminer L9; ethernetový kabel na připojení k síti; dva zdrojové kabely a filtrační mřížku, která zamezí usazování prachu na těžebních čipech a prodlouží tak jeho životnost. Rozměry a váha zařízení jsou – 37x19.5x29 (13.12 kg).

Litecoin halving

Další halving Litecoinu (pravidelné snížování odměny za vytěžený blok – u LTC o 50% jednou za čtyři roky) je naplánován na rok 2027. Dogecoin systém halvingů nepoužívá. Těžaři se tak můžou další 4 roky nemusí obávat náhlého snížení jejich odměn.

Doporučené mining pooly

Na těžbu algortimu Scrypt doporučujeme pooly Nicehash.com (možnost výplaty v Bitcoinu), Litecoinpool.org nebo Antpool.com. Jak na první spuštění a nastavení? Vše potřebné zjistíte v záložce vše o těžbě.

Odhlučnění mineru

K mineru je možné přikoupit Silent box, který dokáže snížit hlučnost z 75 dB na úroveň, kdy můžete miner bez problémů provozovat z pohodlí domova. Turbína zajistí optimálnější chlazení než v případě standardních větráků, což sníží spotřebu elektřiny a prodlouží životnost mineru. Box navíc dodáváme se sadou nástavců a trubic, která umožňuje vyvádět teplý vzduch přímo z mineru a využívat tak zbytkové teplo na vytápění vašeho domova. Toto řešení tak dává domácí těžbě kryptoměn úplně nový rozměr, protože vám ušetří tisíce korun ročně na nákladech za topení. Další výhodou je chytrá aplikace, pomocí které můžete ovládat základní nastavení boxu. Samozřejmostí jsou také čipy, které vypnou miner v případě přehřátí nebo při poruše větráků. 

Miner hosting

Těžba kryptoměn v České republice dává smysl hlavně při přístupu k levné elektřině (například z přebytkové energie z fotovoltaické elektrárny) nebo při těžbě společně s využitím přebytkového tepla na vytápění vašeho domova. V případě, že nemáte přístup ke zdroji levné elektrické energie, doporučujeme využít hostingu v datacentru v Kanadě. Cena elektřiny je pouze $0.09/kWh, takže s námi na provozu mineru můžete ušetřit několik desítek tisíc korun ročně. Postaráme se o nákup, dopravu, proclení, první spuštění a nastavení a pravidelnou údržbu vašeho mineru. Na vás je tak v podstatě jen výběr mineru.