Antminer E9 Pro

Antminer E9 Pro
ethereum3680 Mh/s
 • Antminer E9 Pro
 • Antminer E9 Pro
 • Antminer E9 Pro
 • Antminer E9 Pro

Antminer E9 Pro od společnosti Bitmain na těžbu Ethereum Classic (algoritmus Etchash) s výkonem až 3680 Mh/s při spotřebě 2200 W.

Kategorie

Výkon:3680 Mh/s
Výrobce:Bitmain
Dostupnost:7-10 dnů
112 990,00 Kč
136 717,90 Kč s DPH
Našel si lepší cenu?
Výrobce Bitmain
Algoritmus Etchash
Hashrate (Mh/s) 3680
Spotřeba (W) 2200
Efektivita (W/Mh) 0,6

Bitmain Antminer E9 Pro

Antminer E9 Pro, představený v únoru 2023, je aktuálně jeden z nejvýkonnějších ASIC minerů na těžbu algoritmu Etchash. V porovnání s předchozím modelem (Antminer E9) nabízí verze Pro až o 57,5 % vyšší výkon a velmi slušnou efektivitu 0,6 W/Mh.

Hlavní výhody - nižší spotřeba, těžba EthereumPoW

E9 Pro nabízí mnoho klíčových výhod, které u jiných minerů nenajdete. E9 Pro se nedrží klasické spotřeby ±3000 W. Na provoz mu stačí pouze 2200 W, což ocení například těžaři, kteří těží z přebytků z fotovoltaické elektrárny a nemají dostatek energie pro 3 kWh miner. Další výhodou je možnost přehrát firmware a místo Ethereum Classic přepnout na těžbu EthereumPoW (ETHW) nebo jiný, menší coin. Můžete tak přepínat a těžit to, co je zrovna nejziskovější.

Technické parametry mineru

O chlazení se starají dva větráky na přední straně, které do mineru nasávají studený vzduch a dva větráky na zadní straně, které odvádějí, teď již teplý vzduch, zase pryč. Výrobce Bitmain dává k mineru záruku 6 měsíců. Balení obsahuje Antminer E9 Pro; ethernetový kabel na připojení k síti; dva zdrojové kabely a filtrační mřížku, která zamezí usazování prachu na těžebních čipech a prodlouží tak jeho životnost. Rozměry a váha zařízení jsou – 55x19.5x31 (20.2 kg).

Dostupné varianty

E9 Pro je dostupná ve verzích 3380 Mh/s, 3480 Mh/s, 3580 Mh/s, 3680 Mh/s a 3780 Mh/s. Doporučujeme vybrat verzi, která aktuálně nabízí nejlepší poměr cena/výkon (poměr Kč/1 Mh). Pro radu s výběrem se můžete obrátit na náš email info@coin-factory.cz.

Ethereum Classic halving

Výhodou těžby Ethereum Classic je pomalejší a plynulejší “halving” (pravidelné snížování odměny za vytěžený blok – u BTC o 50% jednou za čtyři roky). Snižování odměny za vytěžený blok je zde častější, ale méně výrazné (pokles o 20 % jednou za dva roky). Příští změna pokles odměny za vytěžený blok je naplánován na srpen 2024.

Doporučené mining pooly

Na těžbu Ethereum Classic a EthereumPoW doporučujeme pooly f2pool.com, 2miners.com (možnost výplaty v Bitcoinu) nebo Antpool.com. Jak na první spuštění a nastavení? Vše potřebné zjistíte v záložce vše o těžbě.

Odhlučnění mineru

K mineru je možné přikoupit Silent box, který dokáže snížit hlučnost z 75 dB na úroveň, kdy můžete miner bez problémů provozovat z pohodlí domova. Turbína zajistí optimálnější chlazení než v případě standardních větráků, což sníží spotřebu elektřiny a prodlouží životnost mineru. Box navíc dodáváme se sadou nástavců a trubic, která umožňuje vyvádět teplý vzduch přímo z mineru a využívat tak zbytkové teplo na vytápění vašeho domova. Toto řešení tak dává domácí těžbě kryptoměn úplně nový rozměr, protože vám ušetří tisíce korun ročně na nákladech za topení. Další výhodou je chytrá aplikace, pomocí které můžete ovládat základní nastavení boxu. Samozřejmostí jsou také čipy, které vypnou miner v případě přehřátí nebo při poruše větráků.

Miner hosting

Těžba kryptoměn v České republice dává smysl hlavně při přístupu k levné elektřině (například z přebytkové energie z fotovoltaické elektrárny) nebo při těžbě společně s využitím přebytkového tepla na vytápění vašeho domova. V případě, že nemáte přístup ke zdroji levné elektrické energie, doporučujeme využít hostingu v datacentru v Kanadě. Cena elektřiny je pouze $0.09/kWh, takže s námi na provozu mineru můžete ušetřit několik desítek tisíc korun ročně. Postaráme se o nákup, dopravu, proclení, první spuštění a nastavení a pravidelnou údržbu vašeho mineru. Na vás je tak v podstatě jen výběr mineru. 

Související zboží

 • Silent box
  Silent box

  Odhlučňovací box dokáže vyřešit vaše problémy spojené s těžbou kryptoměn v domacím prostředí.

  17 990 Kč
  bez DPH
  Detail
  Silent box