Whatsminer M30S++

Whatsminer M30S++
bitcoin110 Th/s

Whatsminer M30S++ od společnosti MicroBT na těžbu kryptoměny Bitcoin (algoritmus SHA-256) s výkonem až 110 Th/s při spotřebě 3410 W.

Kategorie

Výrobce:Whatsminer
zboží je neprodejné
Výrobce MicroBT (Whatsminer)
Algoritmus SHA-256
Hashrate (Th/s) 110
Spotřeba (W) 3410
Efektivita (W/Th) 31

MicroBT Whatsminer M30S++

Whatsminer M30S++, představený v říjnu 2020, nabízí zajímavý kompromis mezi novými minery řady M50 a základním modelem Whatsminer M30S. V porovnání s M30S nabíz verze “++” až o 28 % vyšší hashrate.

Technické parametry mineru

O chlazení se starají dva větráky na přední straně, které do mineru nasávají studený vzduch a dva větráky na zadní straně, které odvádějí, teď již teplý vzduch, zase pryč. Výrobce MicroBT dává k mineru záruku 12 měsíců. Balení obsahuje Whatsminer M30S++; ethernetový kabel na připojení k síti; dva zdrojové kabely a filtrační mřížku, která zamezí usazování prachu na těžebních čipech a prodlouží tak jeho životnost. Rozměry a váha zařízení jsou – 42.5x22.5x12.5 (10.5 kg).

MicroBT vs Bitmain

Velkou výhodou Whatsminerů je jejich spolehlivost. Od velkých těžařů často slýcháváme, že začátečníci volí na těžbu Bitcoinu řadu S19 od výrobce Bitmain. Velcí hráči ale kvůli lepší spolehlivosti často volí raději minery od výrobce MicroBT.

Dostupné varianty

M30S++ je dostupný ve verzích 106 Th/s (3286 W), 108 Th/s (3348 W) a 110 Th/s (3410 W). Doporučujeme vybrat verzi, která aktuálně nabízí nejlepší poměr cena/výkon (poměr Kč/1 Th). Pro radu s výběrem se můžete obrátit na náš email info@coin-factory.cz.

Bitcoin halving

Příští halving (snížení odměny za vytěžený blok, u BTC o 50 % jednou za čtyři roky) je naplánován na duben 2024. I přes atraktivnější jednotkovou cenu za 1 Th u nižších modelů jako Antminer S19 90 Th/s tedy doporučujeme zvážit nákup mineru s efektivnějšímí čipy jako právě Whatsminer M30S++ nebo Whatsminer M50.

Doporučené mining pooly

Na těžbu Bitcoinu doporučujeme pooly Nicehash.com, český pool Braiins.com nebo Antpool.com. Jak na první spuštění a nastavení? Vše potřebné zjistíte v záložce vše o těžbě.

Odhlučnění mineru

K mineru je možné přikoupit Silent box, který dokáže snížit hlučnost z 75 dB na úroveň, kdy můžete miner bez problémů provozovat z pohodlí domova. Turbína zajistí optimálnější chlazení než v případě standardních větráků, což sníží spotřebu elektřiny a prodlouží životnost mineru. Box navíc dodáváme se sadou nástavců a trubic, která umožňuje vyvádět teplý vzduch přímo z mineru a využívat tak zbytkové teplo na vytápění vašeho domova. Toto řešení tak dává domácí těžbě kryptoměn úplně nový rozměr, protože vám ušetří tisíce korun ročně na nákladech za topení. Další výhodou je chytrá aplikace, pomocí které můžete ovládat základní nastavení boxu. Samozřejmostí jsou také čipy, které vypnou miner v případě přehřátí nebo při poruše větráků.

Miner hosting

Těžba kryptoměn v České republice dává smysl hlavně při přístupu k levné elektřině (například z přebytkové energie z fotovoltaické elektrárny) nebo při těžbě společně s využitím přebytkového tepla na vytápění vašeho domova. V případě, že nemáte přístup ke zdroji levné elektrické energie, doporučujeme využít hostingu v datacentru v Kanadě. Cena elektřiny je pouze $0.09/kWh, takže s námi na provozu mineru můžete ušetřit několik desítek tisíc korun ročně. Postaráme se o nákup, dopravu, proclení, první spuštění a nastavení a pravidelnou údržbu vašeho mineru. Na vás je tak v podstatě jen výběr mineru.