Antminer X5

Antminer X5
monero212 Kh/s
 • Antminer X5
 • Antminer X5
 • Antminer X5
 • Antminer X5

Antminer X5 od společnosti Bitmain na těžbu kryptoměny Monero (algoritmus RandomX) s výkonem až 212 Kh/s při spotřebě 1350 W.

Kategorie

Výrobce:Bitmain
zboží je neprodejné
Výrobce Bitmain
Algoritmus RandomX
Hashrate (Kh/s) 212
Spotřeba (W) 1350
Efektivita (W/Kh) 6,3

Bitmain Antminer X5

Novinka Antminer X5, představená v srpnu 2023, je nejvýkonnější, a s efektivitou 6,37 W/Kh zároveň nejefektivnější, miner na těžbu Monera. V případě X5 nemůžeme mluvit o ASIC mineru, protože jelikož je algoritmus RandomX rezistentní vůči ASIC minerům, X5 je stavěna spíše jako jedno velké, ultra výkonné CPU. Tento miner může, pro svou nízkou spotřebu 1350 W, oslovit hlavně domácí těžaře. U X5 neočekáváme po vydání tak drastický nárůst v obtížnosti těžby, jako jsme to mohli vidět například u Kadeny nebo Kaspy.

Technické parametry mineru

O chlazení se starají dva větráky na přední straně, které do mineru nasávají studený vzduch a dva větráky na zadní straně, které odvádějí, teď již teplý vzduch, zase pryč. Výrobce Bitmain dává k mineru záruku 6 měsíců. Balení obsahuje Antminer X5; ethernetový kabel na připojení k síti; dva zdrojové kabely a filtrační mřížku, která zamezí usazování prachu na těžebních čipech a prodlouží tak jeho životnost. Rozměry a váha zařízení jsou – 42.8x19.5x29 (16.95 kg).

Monero halving

Výhodou těžby Monera je absence halvingu (pravidelné snížování odměny za vytěžený blok – u BTC o 50 % jednou za čtyři roky). Těžaři se tak nemusí obávat náhlého snížení jejich odměn.

Doporučené mining pooly

Na těžbu algortimu RandomX doporučujeme pooly 2miners.com (možnost výplaty v Bitcoinu) nebo Nanopool.org. Jak na první spuštění a nastavení? Vše potřebné zjistíte v záložce vše o těžbě.

Odhlučnění mineru

K mineru je možné přikoupit Silent box, který dokáže snížit hlučnost z 75 dB na úroveň, kdy můžete miner bez problémů provozovat z pohodlí domova. Turbína zajistí optimálnější chlazení než v případě standardních větráků, což sníží spotřebu elektřiny a prodlouží životnost mineru. Box navíc dodáváme se sadou nástavců a trubic, která umožňuje vyvádět teplý vzduch přímo z mineru a využívat tak zbytkové teplo na vytápění vašeho domova. Toto řešení tak dává domácí těžbě kryptoměn úplně nový rozměr, protože vám ušetří tisíce korun ročně na nákladech za topení. Další výhodou je chytrá aplikace, pomocí které můžete ovládat základní nastavení boxu. Samozřejmostí jsou také čipy, které vypnou miner v případě přehřátí nebo při poruše větráků. 

Související zboží

 • Silent box
  Silent box

  Odhlučňovací box dokáže vyřešit vaše problémy spojené s těžbou kryptoměn v domacím prostředí.

  17 990 Kč
  bez DPH
  Detail
  Silent box