Antminer D9

Antminer D9
dash1.77 Th/s
 • Antminer D9
 • Antminer D9
 • Antminer D9
 • Antminer D9

Antminer D9 od společnosti Bitmain na těžbu kryptoměny Dash (algoritmus X11) s výkonem 1770 Gh/s při spotřebě 2839 W.

Použitý

Kategorie

Výrobce:Bitmain
zboží je neprodejné
Výrobce Bitmain
Algoritmus X11
Hashrate (Th) 1,77
Spotřeba (W) 2839
Efektivita (W/Th) 1600

Bitmain Antminer D9

Antminer D9, představený v únoru 2023, je aktuálně nejvýkonnější, a s efektivitou 1600 W/Th zároveň nejefektivnější, ASIC miner na těžbu kryptoměny Dash. V porovnání s předchozí generací (Antminer D7) nabízí D9 o 38 % vyšší výkon.

Technické parametry mineru

O chlazení se starají dva větráky na přední straně, které do mineru nasávají studený vzduch a dva větráky na zadní straně, které odvádějí, teď již teplý vzduch, zase pryč. Výrobce Bitmain dává k mineru záruku 6 měsíců. Balení obsahuje Antminer D9; ethernetový kabel na připojení k síti; dva zdrojové kabely a filtrační mřížku, která zamezí usazování prachu na těžebních čipech a prodlouží tak jeho životnost. Rozměry a váha zařízení jsou – 43x19.5x29 (16.1 kg).

Dash halving

Velkou výhodou těžby Dash pomalejší a plynulejší “halving” (pravidelné snížování odměny za vytěžený blok – u BTC o 50% jednou za čtyři roky). Snižování odměny za vytěžený blok je zde častější, ale méně výrazné (každých 365 dní pokles o 7.14%). Příští snížení je naplánováno na červenec 2024

Doporučené mining pooly

Na těžbu Dash doporučujeme pooly Nicehash.com (možnost výplaty v Bitcoinu), f2pool.com nebo Antpool.com. Jak na první spuštění a nastavení? Vše potřebné zjistíte v záložce vše o těžbě.

Odhlučnění mineru

K mineru je možné přikoupit Silent box, který dokáže snížit hlučnost z 75 dB na úroveň, kdy můžete miner bez problémů provozovat z pohodlí domova. Turbína zajistí optimálnější chlazení než v případě standardních větráků, což sníží spotřebu elektřiny a prodlouží životnost mineru. Box navíc dodáváme se sadou nástavců a trubic, která umožňuje vyvádět teplý vzduch přímo z mineru a využívat tak zbytkové teplo na vytápění vašeho domova. Toto řešení tak dává domácí těžbě kryptoměn úplně nový rozměr, protože vám ušetří tisíce korun ročně na nákladech za topení. Další výhodou je chytrá aplikace, pomocí které můžete ovládat základní nastavení boxu. Samozřejmostí jsou také čipy, které vypnou miner v případě přehřátí nebo při poruše větráků. 

Miner hosting

Těžba kryptoměn v České republice dává smysl hlavně při přístupu k levné elektřině (například z přebytkové energie z fotovoltaické elektrárny) nebo při těžbě společně s využitím přebytkového tepla na vytápění vašeho domova. V případě, že nemáte přístup ke zdroji levné elektrické energie, doporučujeme využít hostingu v datacentru v Kanadě. Cena elektřiny je pouze $0.09/kWh, takže s námi na provozu mineru můžete ušetřit několik desítek tisíc korun ročně. Postaráme se o nákup, dopravu, proclení, první spuštění a nastavení a pravidelnou údržbu vašeho mineru. Na vás je tak v podstatě jen výběr mineru. 

Související zboží

 • Silent box
  Silent box

  Odhlučňovací box dokáže vyřešit vaše problémy spojené s těžbou kryptoměn v domacím prostředí.

  17 990 Kč
  bez DPH
  Detail
  Silent box